Apsaugokite save ir kitus nuo gaisro

Apsaugokite save ir kitus nuo gaisro

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, iki 2020 metų spalio mėnesio Lietuvoje kilo per 7000 gaisrų, beveik ketvirtadalis jų - gyventojų namuose. Iki šių metų spalio 1 dienos namuose kilusiuose gaisruose žuvo 60 žmonių ir 80 žmonių buvo sužeisti. Gaisrai namuose dažniausiai kyla dėl neatsargaus elgesio su ugnimi, neatsargaus rūkymo, be priežiūros palikto gaminamo maisto, netvarkingų elektros prietaisų arba jų gedimai.

 

Siekdami, kad savo namuose būtumėte saugūs, primename apie priemones, padėsiančias išvengti su ugnimi susijusių nelaimių.

 

Nepalikite be priežiūros veikiančių elektros prietaisų - virdulio, elektrinės viryklės, lygintuvo. Tai tampa itin aktualu artėjant Kalėdoms, kuomet namus puošime elektrinėmis girliandomis. Nepalikite degančių girliandų, taip pat degančių žvakių, židinių ir kitų atviros ugnies šaltinių be priežiūros.

 

Nerūkykite bendrojo naudojimo patalpose, nemeskite nuorūkų per balkono turėklus, nes jos gali sukelti gaisrą kaimyno balkone. Taip pat niekada nerūkykite lovoje.

 

Neužstatykite daiktais bendrojo naudojimo patalpų (koridorių), neužstatykite ir neužtverkite evakuacijos kelių. Evakuacinės laiptinės bet kuriuo paros metu turi būti atidaromos iš vidaus. Rūsyje nelaikykite dujų balionų ar kitų pavojingų medžiagų.

 

Paaiškinkite vaikams, kad kilus gaisrui, negalima slėptis, o reikia kuo greičiau bėgti į lauką ir kviesti pagalbą. Priminkite šeimos nariams, kaip iškviesti pagalbą telefonu 112.

 

Patikrinkite, ar turite namuose gesintuvą. Jo turėjimas yra privalomas. Bute daugiabutyje privaloma turėti 2x2 kg arba 1x4 kg gesintuvą. Rekomenduojama rinktis ABC tipo miltelinį gesintuvą, kuris yra universali priemonė gesinant A, B, C klasės gaisrus ir veikiančias elektros instaliacijas iki 1000 V. Įsigijus gesintuvą perskaitykite ir įsidėmėkite naudojimo instrukciją, kuri yra priklijuota ant gesintuvo korpuso.

 

Taip pat primename, kad nuo 2018 metų gyvenamosiose patalpose privalo būti įrengtas bent vienas autonominis dūmų detektorius, tačiau dažniausia vieno dūmų detektoriaus nepakanka. Rekomenduojame dūmų detektorius įrengti kiekvienoje patalpoje, kurioje žmonės miega ir koridoriuose arba bendrose erdvėse prieš miegamuosius. Jeigu esate įsirengę dūmų detektorius, reguliariai patikrinkite jų veikimą paspaudžiant testavimo mygtuką. Jeigu šie prietaisai yra su keičiamais maitinimo elementais, keiskite juos kas metus.

 

Skirkite laiko savo būsto ir bendrųjų patalpų apžiūrai, įsitikinkite, kad namuose turite reikiamas gaisro prevencijos priemones ir namuose su ugnimi elkitės sąmoningai. Saugokime save ir kitus!