Kaip sužinoti, kiek kainuoja remonto darbai?

Kaip sužinoti, kiek kainuoja remonto darbai?

Kaip daugiabučio gyventojai gali sužinoti, ar darbai, kuriuos koordinuoja būsto administratorius, atlikti už tinkamą kainą? Gyventojų gaunamose sąskaitose matoma tik gyventojo mokama dalis, tad kur reikėtų kreiptis norint sužinoti už paslaugas mokamą kainą?

 Į klausimą atsako Šarūnas Eidintas, UAB „Būsto valda“ direktorius:

Būsto administratorius „Būsto valda“ gyventojams, turintiems klausimų, susijusių su daugiabučio administravimu, visuomet pataria pirmiausia kreiptis į savo būsto administratorių. Būtent jis atsakys į kylančius neaiškumus, o esant poreikiui, nurodys kas galėtų padėti išspręsti problemą. Ne išimtis ir norint sužinoti apie atliekamų ar atliktų darbų kainą – šiais klausimais reikia kreiptis į namą prižiūrintį pastatų administravimo vadybininką.

Mokestis už atliktus darbus name butų gyventojams paprastai yra paskirstomas proporcingai, atsižvelgiant į jų turimą turto dalį. Patiems gyventojams dažniausiai sunku tinkamai įvertinti atliekamų darbų apimtį nežinant jų reikalavimų ir viso daugiabučio ploto. Name atliktų darbų aktus, sąskaitas faktūras ar kitus dokumentus gyventojams pristato jų daugiabutį administruojantis vadybininkas, kuris, esant poreikiui, prašomą informaciją gyventojui pateikia susitikimo metu.

Darbų atlikimui samdant trečiąją šalį, paslaugų pirkimą būsto administratorius organizuoja apklausų arba konkursų būdu, garantuojant, kad sutartis bus  sudaroma su mažiausią kainą pasiūliusiu tiekėju arba atsižvelgiant į ekonominio naudingumo kriterijų. Gyventojai, turėdami abejonių dėl kainos už atliktus darbus dydžio, – visais atvejais pirmiausia turėtų kreiptis į būsto administratoriaus atstovą – namo vadybininką ir tik nepavykus užmegzti abipusio dialogo, klausimą spręsti teisinėmis priemonėmis.

„Būsto valda“ siekia, kad gyventojai iš anksto žinotų būsimas išlaidas, kas ir už kokią sumą bus atlikta, todėl apie planuojamus bendrojo naudojimo objektų atnaujinimo darbus (jų pradžios datą, mastą, kainą, lėšų šaltinius, atlikimo terminą, darbų vadovą ir kt.), vadovaudamasi galiojančiais teisės aktais, skelbia viešai administratoriaus interneto svetainėje ir namų skelbimų lentose.

Norėdami tapti „Būsto valdos“ klientais prašome susisiekti su mumis tel. 8 700 55 188 arba kreiptis el. paštu klauskite@bustovalda.lt.