Kaip atnaujinti senus radiatorius?

Kaip atnaujinti senus radiatorius?

Įsigijau butą ir norėčiau jame senus radiatorius pakeisti naujais. Ką man reikėtų daryti? Ką daryti gedimo atveju arba nešylant radiatoriams?

Į klausimą atsako Šarūnas Eidintas, UAB „Būsto valda“ direktorius:

Šildymo prietaisai butuose yra buto savininko nuosavybė ir esant reikalui keičiami jo lėšomis. Keisti radiatorius šildymo sezono metu yra draudžiama, todėl tai gyventojai gali daryti iki prasidedant šildymo sezonui arba jam pasibaigus. Norint pakeisti radiatorius buto savininkas turėtų kreiptis į šildymo sistemų prižiūrėtoją, kuris įvertins ar įsigyti prietaisai atitinka tuos, kurie nurodyti buto projektinėje dokumentacijoje, duos leidimą pradėti keitimo darbus ir patikrins ar darbai atlikti kokybiškai.

Įvykus avarijai, prakiurus ar kitaip sugedus radiatoriui, būsto administratorius „Būsto valda“ pataria kreiptis į namą administruojantį vadybininką, kuris padės susisiekti su šildymo sistemų prižiūrėtoju, pašalinsiančiu gedimą arba tiesiogiai į namo šildymo ir karšto vandens prižiūrėtojo avarinę tarnybą. Jei gedimas įvyko šildymo sezono metu, tuomet šildymo sistemų prižiūrėtojas buto savininko lėšomis nebetinkamus prietaisus pakeičia lygiai tokiais pačiais, kokie yra nurodyti paprastojo remonto projekte. Jei paprasto remonto projekte nurodytų reikalavimų radiatoriai nebegaminami – jie užaklinami iki kol bus atnaujintas arba sudarytas paprastojo remonto projektas.

Vonioje esantis gyvatukas taip pat yra privatus įrenginys, už kurį yra atsakingas pats gyventojas. Norint jį pakeisti paprastojo remonto projektas yra nereikalingas, tačiau prieš pradedant darbus būtina susisiekti su šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtoju. Atvykęs specialistas įsitikins naujo gyvatuko tinkamumu, užsuks vandens tiekimą bei įsitikins, jog darbai buvo atliekami tinkamai.

„Būsto valda“ gyventojams rekomenduoja įvertinti radiatorių būklę senesniuose daugiabučiuose ir, esant poreikiui, atnaujinus paprastojo remonto projektą, pakeisti pasenusius įrenginius, siekiant išvengti gedimų ateityje ar didesnių nepatogumų. Jei gyventojai jaučia, kad prietaisai šyla netinkamai ar yra seni, surūdiję, jie turėtų būti pakeisti naujais. Įprastai radiatoriai, kurie name naudojami daugiau nei 20 metų yra laikomi senais padidintos rizikos prietaisais. 

„Būsto valda“ priklauso tarptautinei įmonių grupei „Civinity“, kurią Lietuvoje sudaro 8 būsto administravimo bendrovės. „Būsto valda“ yra vienas didžiausių pastatų administratorių Kaune, prižiūrinti daugiau kaip 1 mln.kv.m. gyvenamųjų pastatų plotą.