Sugedo skaitiklis? Kur kreiptis?

Sugedo skaitiklis? Kur kreiptis?

Į ką reikėtų kreiptis sugedus vandens, šilumos skaitikliams ar kitiems bendrai namo gyventojų naudojamiems prietaisams? Ar reikia mokėti už remonto/pakeitimo darbus?

Į klausimą atsako Šarūnas Eidintas, UAB „Būsto valda“ direktorius:

Kiekviename name yra bendro naudojimo, o kiekviename bute – privataus naudojimo energijos apskaitos prietaisai. Bendro naudojimo šildymo ir karšto vandens skaitikliai priklauso „Kauno energijai“, kuri juos prižiūri ir tikrina. Už šių prietaisų priežiūrą yra atsakingas šildymo ir karšto vandens prižiūrėtojas, tuo tarpu bendrą namo šalto vandens skaitiklį prižiūri „Kauno vandenys“. Gyventojams sąskaitos už šių skaitiklių pakeitimo ar remonto darbus nėra išrašomos.

Butuose esantys dujų, elektros, šalto ir karšto vandens skaitikliai yra butų savininkų nuosavybė, todėl už prietaisų saugumą yra atsakingi patys gyventojai. Sugedus bet kuriam iš minėtų skaitiklių dėl sutvarkymo reiktų kreiptis į paslaugą teikiančią įmonę. Nežinant kas yra paslaugos tiekėjas, būsto administratorius „Būsto valda“ rekomenduoja visuomet kreiptis į savo daugiabučio administratorių, kuris suteiks visą reikiamą informaciją ir nurodys kas pašalins gedimą.

Esant eilinei skaitiklių patikrai, už jų remonto ar pakeitimo darbus gyventojams mokėti nereikia. Jei skaitiklis yra sugadinamas, tuomet tvarkymo darbai atliekami gyventojų lėšomis. Sugadinus apskaitos prietaisą gyventojas visų pirma turėtų kreiptis į paslaugos tiekėją, įsigyti naują skaitiklį bei sulaukti meistro, kuris atliks reikiamus darbus. Už specialisto atvykimą, jei gedimas įvyko dėl gyventojo kaltės, susimoka pats gyventojas.

Iškilus aktualiems klausimams dėl daugiabučio administravimo ar teritorijos priežiūros aplink jį, kreipkitės el.paštu klauskite@civinity.eu arba telefonu 8 700 55 188 ir „Būsto valda“ specialistai Jums atsakys.

„Būsto valda“ priklauso tarptautinei įmonių grupei „Civinity“, kurią sudaro 8 būsto administravimo bendrovės Lietuvoje. „Būsto valda“ yra vienas didžiausių pastatų administratorių Kaune, prižiūrintis daugiau kaip 1 mln.kv.m. gyvenamųjų pastatų plotą.