Teritorijos priežiūra: kas atsakingas?

Teritorijos priežiūra: kas atsakingas?

KAS ATSAKINGAS UŽ TERITORIJOS ŠALIA DAUGIABUČIO PRIEŽIŪRĄ KEIČIANT PERDEGUSIAS GATVĖS ŠVIESTUVO LEMPAS, UŽTAISANT KIEME ATSIRADUSIAS DUOBES IR TVARKANT APLINKĄ? AR UŽ TVARKYMO DARBUS GYVENTOJAMS REIKIA MOKĖTI?

Į klausimus atsako Šarūnas Eidintas, UAB „Būsto valda“ direktorius:

Būsto administratorius yra atsakingas už teritorijos, esančios 50 metrų aplink administruojamą daugiabutį, priežiūros organizavimą. Jis, gavęs gyventojų prašymą, samdydamas trečiąsias šalis, padeda užtikrinti švarą ir tvarką prižiūrint kiemus, gatves, šaligatvius ir kitas jiems priskirtas teritorijas, mesti sąšlavas į specialiai tam skirtus konteinerius arba kitas specialias surinkimo priemones (dėžes, maišus). Neužstatytose ar priskirtose teritorijose prižiūrėti, kad neaugtų krūmai ir piktžolės, bent kartą per metus nušienauti vejas, naikinti piktžoles nuo šaligatvių ir pėsčiųjų takų, tvarkyti žaliąsias atliekas - šakas, lapus, nupjautą vejų žolę, nuvalyti sniegą ar apledėjusius šaligatvius, kad namo gyventojai galėtų saugiai pasiekti savo namus.

Jei atliekamas darbas, kurį gyventojų pavedimu organizuoja administratorius, yra neįtrauktas į butų ir kitų patalpų savininkų mokamą mėnesio teritorijos priežiūros paslaugos mokestį, už jį gyventojai turi mokėti papildomai. Esant didesnių ar atliekamų darbų sąraše nenumatytų darbų poreikiui, dėl jų organizavimo gyventojai turėtų kreiptis į namą administruojančią bendrovę.

Už kieme esančių objektų gedimų šalinimą, pavyzdžiui, gatvės šviestuvo lempos pakeitimą, yra atsakinga savivaldybė, jei daugiabutis pastatytas ant valstybinės žemės arba gyventojai, jei žemės sklypas priklauso daugiabučio gyventojams. „Būsto valda“ dėl gedimų šalinimo ar aplinkos tvarkymo darbų visais atvejais rekomenduoja kreiptis į savo būsto administratorių, kuris patars kaip elgtis konkrečioje situacijoje.

Iškilus aktualiems klausimams dėl daugiabučio administravimo ar teritorijos priežiūros aplink jį, kreipkitės el.paštu klauskite@civinity.eu arba telefonu 8 700 55 188 ir „Būsto valda“ specialistai Jums atsakys.