Darbai iš kaupiamųjų lėšų

Darbai iš kaupiamųjų lėšų

PAGAL VYRIAUSYBĖS PATVIRTINTĄ TVARKĄ DAUGIABUTIS KAUPIA LĖŠAS. KAIP PATIKRINTI, KIEK NAMAS YRA SUKAUPĘS LĖŠŲ? AR JAS GALIMA NAUDOTI NUMATYTIEMS REMONTO DARBAMS DAUGIABUTYJE? KAIP UŽTIKRINTI, KAD LĖŠOS NEBŪTŲ PANAUDOJAMOS ANKSČIAU LAIKO, NEI NUMATYTA ATLIKTI TAM TIKRUS REMONTO DARBUS?

Į klausimą atsako Šarūnas Eidintas, UAB „Būsto valda” direktorius:

Gyventojams, norintiems sužinoti savo daugiabučio sukauptų lėšų dydį, būsto administratorius „Būsto valda“ pataria kreiptis į namo administratoriaus paskirtą vadybininką. Administratorius apskaito namo kaupiamas lėšas ir gali suteikti informaciją apie jų likutį. Daugiabučio gyventojai gali gauti tiek paaiškinimus apie jiems priskaičiuotus mokėjimus, tiek ataskaitas apie sukauptų lėšų likučius ar jų panaudojimą.

Kaupiamosios lėšos skiriamos namo bendrojo naudojimo objektams atnaujinti pagal privalomuosius statinių naudojimo ir priežiūros reikalavimus. Visi daugiabučio darbai, kuriems naudojamos kaupiamosios lėšos, turėtų būti nurodomi ilgalaikių darbų plane. Jame gali būti numatyti jų įgyvendinimo terminai, preliminarios kainos, kaupimo terminas ir lėšų kaupimo įmokos dydis. Šį planą sudaro daugiabučio administratorius, o jo įsigaliojimui būtinas daugumos gyventojų pritarimas. Kaupiamos lėšos gali būti naudojamos įvairiems remonto darbams, siekiant atnaujinti ar suremontuoti daugiabučio bendrojo naudojimo objektus – stogą, sienas, šildymo mazgą, laiptinės langus, duris, liftą ir t.t.

Jei tam tikri darbai nėra numatyti ilgalaikių darbų plane, gyventojai turi teisę patys siūlyti ir nuspręsti kokius remonto darbus reikėtų atlikti. Pavyzdžiui, daugiabučio atstovai nutaria, kad turėtų būti pakeisti šilumos mazgai – tokiu atveju renkami gyventojų parašai ir teikiamas prašymas namo administratoriui. Svarbu pabrėžti, kad atsiradus tam tikrų darbų, neužfiksuotų ilgalaikiame plane, poreikiui, būsto administratorius gali pats kreiptis į gyventojus su pasiūlymu dėl lėšų panaudojimo.

Bendrovė „Būsto valda“ priklauso tarptautinei įmonių grupei „Civinity“, kurią sudaro 8 būsto administravimo įmonės Lietuvoje. „Būsto valda“ yra vienas didžiausių pastatų administratorių Kaune, prižiūrintis virš 1 mln.kv.m. daugiabučių gyvenamųjų namų plotą.

Norėdami tapti „Būsto valdos“ klientais prašome susisiekti su mumis tel. 8 700 55 188 arba kreiptis el. paštu klauskite@bustovalda.lt.