Ar galima genėti medžius prie daugiabučio?

Ar galima genėti medžius prie daugiabučio?

Kieme nupjovė medį ir vietoje jo nieko nepasodino. Gyventojai mano, kad poelgis buvo neteisingas. Ką daryti? Kas atsakingas ir į ką kreiptis?

Į klausimą atsako Šarūnas Eidintas, UAB „Būsto valda“ direktorius:

Jei Jūsų kaimynystėje buvo nupjautas medis, tikėtina, kad tai buvo daroma dėl svarių priežasčių: gali būti, jog jis buvo senas arba per arti gyvenamojo pastato, todėl kėlė pavojų gyventojų saugumui. Jei medis nupjautas dėl to, kad buvo per arti daugiabučio, jo vietoje naujo sodinti nebegalima.

Gyventojams norint savo kieme genėti arba nupjauti medžius, reikės gauti savivaldybės leidimą. „Būsto valda“ visuomet gali padėti tarpininkaujant bei konsultuojant dėl būtinų dokumentų pateikimo. Būtina atkreipti dėmesį, kad kartu su prašymu reikia pateikti ir daugiabučio gyventojų susirinkimo protokolą – jame turi būti užfiksuotas nutarimas, kurį patvirtina gyventojų dauguma, bei pridėtas situacijos planas, kuriame nurodyti planuojami nupjauti ar apgenėti medžiai su jų pavadinimu bei skersmeniu.  

Savivaldybės leidimas pjauti ar genėti medžius yra būtinas neatsižvelgiant į tai, ar jie auga privačiame, ar savivaldybei priklausančiame sklype. Nupjovus medį be leidimo gali grėsti bauda. Išimtys taikomos tik krūmams, vaiskrūmiams ir vaismedžiams, tokiems kaip obelys ar vyšnios, kuriems genėti ar nupjauti leidimai nėra reikalingi.

Gyventojai, nežinantys kur kreiptis dėl medžių genėjimo ar nupjovimo, gali susisiekti su savo būsto administratoriumi, kuris informuos apie proceso eigą bei nurodys kontaktinius duomenis bei reikalingus pateikti dokumentus.

Kauno daugiabučius administruojančios bendrovės „Būsto valda“ specialistai pasirengę atsakyti ir į kitus kauniečius dominančius klausimus. Iškilus aktualiems klausimams kreipkitės el. paštu klauskite@civinity.eu arba telefonu 8 700 55 188.

„Būsto valda“ priklauso tarptautinei įmonių grupei „Civinity“, kurią sudaro 8 būsto administravimo įmonės Lietuvoje. „Būsto valda“ yra vienas didžiausių pastatų administratorių Kaune, prižiūrintis daugiau kaip 1 mln. kv. m. gyvenamųjų pastatų plotą.