Ar galima atsisakyti mokėti už liftą?

Ar galima atsisakyti mokėti už liftą?

GYVENU DAUGIABUČIO ANTRAME AUKŠTE, TODĖL LIFTU NESINAUDOJU. AR GALIMA ATSISAKYTI MOKĖTI UŽ LIFTO EKSPLOATACIJĄ IR IŠLAIKYMĄ PIRMAME IR ANTRAME AUKŠTUOSE GYVENANTIEMS GYVENTOJAMS? Į KĄ REIKĖTŲ KREIPTIS IR KAIP TAI PADARYTI?

Į klausimą atsako Šarūnas Eidintas, UAB „Būsto valda“ direktorius:

Liftu nesinaudojantiems pirmo ir antro aukšto gyventojams už sunaudotą elektros energiją mokėti nereikia, tačiau jiems, kaip ir kitų aukštų gyventojams, taikoma tokia pati finansinė prievolė už lifto eksploataciją-naudojimą. Tiesa, jie nuo šio mokesčio gali būti atleisti, jei tam pritars didžioji dauguma namo gyventojų.

Namo administratorius turi teisę sudaryti bendrojo naudojimo objektų aprašą, jame numatant, kad pirmo ir antro aukšto patalpų savininkai yra atleidžiami nuo apmokestinimo už liftų eksploataciją, remontą bei išlaikymą. Toks aprašas įsigalioja tuomet, kai jį pasirašo ir patvirtina didžioji daugiabučio gyventojų dauguma. Procesą gali inicijuoti tiek namo gyventojai, bendradarbiaujant su namo administratoriumi, tiek pats administratorius. Surinkus gyventojų parašus ir įsigaliojus naujai tvarkai, pirmo ir antro aukšto gyventojai atleidžiami nuo mokestinės prievolės už lifto išlaikymą.

Jei pirmo ir antro aukšto gyventojams vėl atsiranda poreikis naudotis liftu, jie privalo kreiptis į savo būsto administratorių, kuris atstatys lifto naudojimosi galimybę. Tokiu atveju, gyventojams vėl bus proporcingai skirstomos išlaidos už lifto naudojimąsi.

„Būsto valda“ priklauso tarptautinei įmonių grupei „Civinity“, kurią Lietuvoje sudaro 8 būsto administravimo bendrovės. „Būsto valda“ yra vienas didžiausių pastatų administratorių Kaune, prižiūrinti daugiau kaip 1 mln.kv.m. gyvenamųjų pastatų plotą.

Norėdami tapti „Būsto valdos“ klientais prašome susisiekti su mumis tel. 8 700 55 188 arba kreiptis el. paštu klauskite@bustovalda.lt.